Home / Balkon Dekorasyon / Küçük Balkon Dekorasyonları

Küçük Balkon Dekorasyonları

Balkonlar genelde evin fazla eşyalarının ve kombinin konulduğu yerler olarak kullanılıyor. Günümüzde balkonların da bir depo alanı gibi değil de bir ferahlama, keyif yapma alanı gibi kullanılmaya başladığı görülmekte. Küçük bir balkona sahipseniz ve balkonunuzu dekore etmek istiyorsanız Küçük Balkon Dekorasyonları başlıklı bu yazımız sizin için biçilmiş kaftan. Küçük Balkon Dekorasyonları denildiği zaman aklımıza ilk gelenler annelerimizin balkonda yetiştirdiği çiçekler ve balkondaki beyaz plastik sandalyelerimizdir. Bu durum balkonların küçük olması sebebiyle dekorasyona uygun olmadığı fikrine kapılınmasına neden olmuş olsa da bu yanlış bir algıdır. Evinizin tüm alanlarında uyguladığınız ev dekorasyon fikirlerini küçük balkon dekorasyonu için de kullanabilirsiniz.

Balkonlarınız için birbirinden farklı balkon dekorasyon fikirleri içinden en uygulanabilir olanı; neredeyse tüm kadınların sevdiği ve bakımından büyük keyif duyduğu canlı çiçekler ve bitkilerdir. Balkonunuz için çiçekler ile bir dekorasyon yapacaksanız bunun için ilginç fikirlere ihtiyacınız olacak. Mesela ahşap malzemelerden bir saksı yapabilirsiniz fakat iç kısma çürümeyen bir malzemeyle koruma yapmazsanız güneş ve suyun yıpratıcı etkisi ile uzun ömürlü olmayabilir. Yeşil balkonlar için mutlaka tavsiye ettiğimiz bitki ise sarmaşık. Yukarıdan aşağıya bağlayacağınız bir ip yardımıyla bile kendinize, balkonda güneşten koruyacak bir gölgelik yapabilirsiniz. Son olarak ise bir duvarı seçerek o duvara saksıları alt alta asarak kullanabilirsiniz. Bu saksıları isterseniz farklı farklı renklere boyayarak ilgi çekici bir görünüm ve renkli bir balkon tasarımı yapmış olursunuz.

Küçük balkon dekorasyonu yaparken balkonlar, mevcut yapıları itibarı ile küçük oldukları için bu alanlarda küçük mobilyalar kullanmak faydalı olacaktır. Balkonunuzda masa sandalye kullanmak istiyorsunuz ve bu alana uygun bir ürün arıyorsanız, büyük koltuk ve sandalyelerden, geniş yuvarlak masalardan ziyade daha küçük masa ve sandalyelere ihtiyacınız olacak. Küçük mutfak masalarınızı, balkonlarınız için de kullanabileceğiniz için mutfak masalarını da dikkate almanızda fayda var. Küçük bir masa almak istiyorsunuz fakat sandalye kullanmak istemiyorsanız bunun için bir köşe seçip o köşeye uygun olarak bir oturma takımı dizayn edebilirsiniz. Ahşap malzemelerden düşük maliyet ile emeğinizi kattığınız bir divan veya köşe takımı yapabilirsiniz. Bunun üzerine renkli minderler ve yastıklar kullanarak rengarenk, iç açıcı bir balkona sahip olabilirsiniz.

Balkonunuzun zemininde kullanabileceğiniz kilimler son zamanlarda çok popüler. Balkon dekorasyonu yapacaksınız, zemin kısmı dar ve uzun olduğu için halı ya da yolluk bu alanlar için büyük olacaktır. Bu nedenle kilim, bu alan içi çok uygun bir zemin kaplama ürünü olarak karşımıza çıkmakta. “Kilim” deyip geçmek aslında onlara biraz da haksızlık etmek olur. Kilimler eski zamanlardan günümüze kadar gelen tarihi bir mirasımızdır. Çeşit çeşit motifleriyle balkonunuza ayrı bir hava katacaklar.

Örneklerde gördüğünüz dekorasyon fikirlerinden daha fazla çeşit görmek istiyorsanız bizi takipte kalın.

About iga

Check Also

Kapalı Balkon Dizaynı

Bu yazımızda sizlere sunacağımız kapalı balkon dizaynı tavsiyeleriyle beraber balkon keyiflerinizin daha uzun soluklu olmasını amaçlıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.