Home / Balkon Dekorasyon / Küçük Kare Balkon Dekorasyonu

Küçük Kare Balkon Dekorasyonu

Küçük kare balkon dekorasyonu ile ilgilenmek gibisi var mıdır, hiç sanmıyorum! Evinizin dışarısı, tabiat, içimizi ısıtan güneş ve de  akşam ışıkları ile arasında adeta bir köprü görevi gören balkonlarımızı, hak ettikleri şekilde özenle dekore etmek demek, aynı anda bu dekorasyonu yaparken eğlenceli zamanlar da geçireceğiniz anlamına geliyor. Siz de eğer küçük kare balkon dekorasyonu hususundaki fikirlerimizi ve önerilerimizle bir an önce uygulamaya geçmek istiyorsanız bu yazımız, sizin için biçilmiş kaftan! Bir an önce önerilerimizi incelemeye başlayın ve balkonunuzun güzelliği için işe koyulun.

Balkonunu Bitkiler İle Donat

Büyük ya da küçük kare balkon dekorasyonu fark etmez, neredeyse tüm balkon türlerinde, balkonun çevresini rengarenk ve canlı bitkiler ile donatmak, günümüz trendleri arasında. Küçük kare balkonunuzu dekore etmek ve canlandırmak için büyüklü küçüklü birçok bitkiyi aksesuar olarak tercih edebilirsiniz.

Balkon Salıncakları İle Keyfine Keyif Kat

Balkon dekorasyonu denildiği zaman akla gelen bir diğer önemli detay ise şüphesiz ki balkon salıncağıdır. Balkonun genişliğine ve alacağınız salıncağın kaplayacağı alana göre balkon salıncağı tercihinde bulunabilirsiniz. Bu salıncakların montajı epey pratiktir ve kurulduğunda da sizin için kitap okumanın, kahve içip dinlenmenin başkenti olacaktır.

Saksıların Şirinliğine Yer Aç

Küçük kare balkon dekorasyonu fikirleri denildiği zaman, balkonun demirlerini de bu süreçte kullanmak akıllıca bir seçim olabilir. “Balkon demirlerini değerlendirmek” denildiği zaman da doğal olarak gözler, o şirin saksılara çevriliyor. Alacağınız şirin mi şirin saksılarda yetiştireceğiniz rengarenk çiçekler, balkonunuza apayrı bir canlılık katacaktır.

Hamakta Sallanmak…

Balkonunuzun genişliği ne kadar az olsa da balkonda eğlenmenin yolu bir şekilde bulunabilir. Bu güzide alanda eğlenceli dakikalar geçirmek için, salıncaklara iyi birer alternatif olan hamakları da kullanabilirsiniz. İş yorgunluğu çekerken ya da evin tüm işlerini bitirmiş dinlenirken hamağınız, elinde gelenin en iyisini yapacaktır.

Balkon Duvarlarınızı Gözden Geçirin

Üzerine hiçbir şey asılmamış, hiçbir şekilde değerlendirilmemiş bir balkon duvarı, balkonunuza soğuk bir hava katabilir. Balkonunuz ister küçük olsun ister büyük, mutlaka duvarlarınızda dikkat çeken aksesuarlar bulunmalıdır. Bunun için duvarınıza, küçük saksılarınız için kendin yap fikirleri (DIY) ile raflar yapabilir ya da çok büyük olmamak kaydıyla dikkat çeken tablolar yerleştirebilirsiniz.

Balkonunuzu Boyamaya Başlayın

Balkon dekorasyonunun şimdi bahsedeceğimiz kısmı, belki de dekorasyonun en eğlenceli bölümüdür. Küçük renk değişikleri ya da yepyeni bir duvar boyası ile balkonunuza yepyeni bir hava katabilirsiniz. Hatta resim yapma yeteneğine sahipseniz üç boyutlu duvar resimleri yaparak sahip olacağınız yeni balkonu siz bile tanıyamayacaksınız.

About iga

Check Also

Kapalı Balkon Dizaynı

Bu yazımızda sizlere sunacağımız kapalı balkon dizaynı tavsiyeleriyle beraber balkon keyiflerinizin daha uzun soluklu olmasını amaçlıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.