Home / Balkon Dekorasyon / Sade Balkon Dekorasyonu

Sade Balkon Dekorasyonu

Modern zamanların getirisi olan küçük ev ve yapıların sonucunda küçük balkonlar ile büyük alanlar yaratmak zorundayız. Özellikle şehir merkezinde küçük bile balkonu olmayan onlarca ev olduğu düşünüldüğünde her ne boyutta olursa olsun balkonu olanlar kendilerini çok şanslı sayabilirler. Balkonunda mümkün olduğunca sade ve şık bir görüntü isteyenler için Sade Balkon Dekorasyonu fikirlerini hazırladık. Dışarıya açılan tek nokta olan bu alanda hem daha keyifli vakit geçirmeniz hem de daha konforlu olabilmeniz için harika fikirler hazırladık. Kullanacağınız balkon mobilyalarından duvar renklerine, desenlerine ve aksesuarlarına kadar her detayı ince ince düşündük ve fikirleri bir araya getirdik.

Büyük fikirler ile sade balkonlar

Dar alanları en verimli şekilde değerlendirmek için tasarlanmış askılı balkon masaları, bu noktada en çok işinize yarayacak aksesuarlardan biridir. Çok çeşitli boyutları olan bu masaları balkon demirlerine takabiliyorsunuz. Benzer balkon masalarının orta kısmı boş olup demirlerin üzerine oturtulabilen versiyonları da mevcut. Bu tarz oturtulabilen masalar, diğerlerine göre daha sağlam ve güvenilir olabilir. Dengeyi sağladığınız zaman gayet kullanışlı olan bu masaların üzeri cam olanları, plastik olanları, demir olanları ve ahşap olanları vardır. Balkon genişliğinize göre çok küçük, orta ve büyük boyutlarda bulabileceğiniz bu masaları balkon demirleri bulunan her yerde kullanabilirsiniz.

Romantik ve aydınlık balkonlar

Balkon aydınlatması da tıpkı diğer tüm oda aydınlatmaları gibi oldukça önemlidir. Küçük alanlardaki ayna kullanımını farklı boyutlardaki aynalar ile balkonlarınızda da uygulayabilirsiniz. Aynanın yanında uzun şamdanlara ve mumluklara yerleştirilmiş büyük mumlar, yere konulmuş aydınlık balkon fenerleri ile bulunduğunuz alana derinlik katabilirsiniz. Bu hafif renklerdeki değişik aydınlatma şekilleri balkonunuza romantik bir hava da katmayı ihmal etmiyor. Modern ve dekoratif meşaleleri de balkonlarınızda kullanabilirsiniz. Eğer balkonunuz çok küçükse burada gerçekten yanmayan farklı tarzlardaki meşaleleri kullanmanızı öneririz.

En önemli detaylardan, sade balkon koltukları

Sade balkon koltukları herkesin aklına geldiği üzere yere tek renk ama balkonunuza uygun renk seçtiğinizde son derece şık duran koltuklardır. Ancak aslında isteğe göre; sade balkon dekorasyonunda bu tarz sade balkon koltukları yerine konforlu ve biraz da gösterişli sandalyeler kullanmak daha doğrudur. Balkonunuzda minik bir oturma odası konforu ve havası yaratmak için tabureden bozma sandalyeler yerine daha etkileyici oturma ürünlerine ihtiyacınız olabilir.

About iga

Check Also

Kapalı Balkon Dizaynı

Bu yazımızda sizlere sunacağımız kapalı balkon dizaynı tavsiyeleriyle beraber balkon keyiflerinizin daha uzun soluklu olmasını amaçlıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.