Home / Balkon Dekorasyon / Açık Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Açık Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Balkon dekorasyonu söz konusu olduğunda yaratıcılık çok önemlidir. Balkon dekorasyonu fikirleri ile siz de kendinize kullanışlı alanlar! Açık balkonunuz için dekorasyon fikirleri ve çok daha fazlası bu yazımızda; Açık Balkon Dekorasyonu Fikirleri! Bu kullanışlı yaşam alanlarının dekorasyonu çok önemlidir. Günümüzde artık balkonlar büyük ve geniştir. Bu sebeple birçok dekorasyonu bu tür balkonlara rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle balkon dekorasyonu duvar uygulamaları ile oldukça zevkli fikirler ortaya çıkarabilirsiniz. Düşük bütçelerle tasarlayabileceğiniz en güzel balkon dekorasyon fikirlerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Açık Balkon Dekorasyonu Fikirlerinin açık balkonlarda uygulanması gerekir. Balkonunuzun daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.

Boş soda şişelerini boyayarak balkonunuza koyabilirsiniz. Ya da saksıları ortama uygun bir renkte boyayıp içine çiçek dikebilirsiniz.

Alaçatı balkon dekoru birçok insanın hoşuna giden ve beğenilen bir dekordur.  Bu dekor, görenlere ala çatıyı hatırlatıyor. Balkonunuzun şık ve süslü görünmesi sizin elinizdedir. Balkon süslemeleri ile canlı çiçeklere yer verebilirsiniz. Bu çiçekler balkonunuzun renkli görünmesine ve muhteşem kokmasına sebep olacaktır.

Açık balkon dekorasyonunda ortama uygun oturma grubu, misafirlerini için büyük masa ve sandalyeler tercih edebilirsiniz. Eğer balkonunuz çok geniş ise salıncakta koyabilirsiniz. Küçük kare balkon dekorasyon önerilerinde masanın katlanabilir olması büyük önem taşır. Katlanabilir masa ortamın daha fazla daralmasına engel olur. Eğer cam balkon tercihiniz ise camın başlangıç yerine küçük bir katlanabilir masa koyabilirsiniz.

1.Kendin Yap Açık Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Kendin yap açık balkon dekorasyonu ile balkonunuzu muhteşem ve göz alıcı bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Eğer dekorasyon için aksesuar alacaksanız bunun size maliyeti fazla olabilir. Fakat kendiniz yaparsanız daha ucuza balkonunuzu dekore edebilirsiniz.

Eğer balkonunuz geniş ise büyük saksıları kendiniz evde ortama uygun renkte boyayarak ortamın havasını tamamen değiştirebilirsiniz.

2.Dar Açık Balkon Dekorasyonu için Önerilenler

Dar balkon dekorasyonu için renkler de önemlidir. Havalar ısınmaya başladığına balkonlar sık kullanılan yerler olmaktadır. Dar ve uzun balkon dekorasyonunda açık renkler daha fazla olur ise ortam ferah gözükecektir.  İnce uzun balkon dekorasyon önerisi istiyorsanız hemen sizlere ufak bilgiler verelim. Dar ve ince balkonlarınıza koltuk koymanıza gerek yoktur. Koltuk ortamı daraltabilir. Bunun için sadece masaya yer verilmelidir.

3.Alaçatı Tarzı Balkon Önerileri

Alaçatı balkon önerileri de son dönemde revaçta. Şimdi sizlere bu konudan bahsedelim ve sizleri aydınlatalım. Alaçatı balkon dekorasyonu,  ala çatıyı evine getirmek isteyenler için idealdir.

Alaçatı’nın muhteşem görüntüsü insanları cezbeder. Alaçatı tarzı balkonda tıpkı ala çatı gibi olmaktadır. Bu tarz balkonda genelde marin desenler ve canlı renkler tercih edilir. Renk ağırlığı ise mavinin tonları ve beyaz olmalıdır. Mobilyalarda mutlaka ahşap koltuk ve masalar tercih edilmelidir.

4.Dekorasyon Ürünleri ile Balkon Dekorasyonu

Balkon mobilyaları ile balkonunuzun modern bir görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Dekorasyon için balkon ürünleri son derece kaliteli ve tarzdır. Birçok çeşit balkon ürünü mevcuttur.

5.Açık Balkon Dekorasyon Fikirleri

Açık balkonlar son zamanlarda sık kullanılan alanlardır. Öyle ki çocuklukla misafirlerimizi bile balkonda ağırlamaktayız.  Açık balkonlar için öneriler vardır. Açık Balkon Dekorasyonu özelinde balkonun genişliği ve darlığı önemlidir. Eğer balkonunuz çok geniş ise masa sandalye, koltuk takımı ve aynı zamanda salıncak koyabilirsiniz. Açık balkonda salıncak çok fazla tercih edilir.  Eğer dar bir açık balkonunuz mevcut ise o zaman sadece masa ve sandalye koyabilirsiniz. Hatta masanızı açılır kapanılır olanlardan tercih ederseniz ortamın geniş kalmasına sebep olursunuz.

6.Balkon Dekorasyonunda Palet Kullanımı

Balkon dekorasyonunda palet kullanımı son dönemlerde sık görülür. Dekorasyonda paletler her eşyada tercih edilir. Palet koltuklar ve hatta palet ürünleri tercih edilmesinin sebebi ortamı modern ve tarz bir görünüme kavuşturmaktır. Aynı zamanda palet ürünlerin uzun ömürlü olması insanların daha fazla bu ürünlere yönelmesini sağlar.

7.Balkon Süslemeleri Dekorasyon Fikirleri

Balkon süslemeleri ile balkondaki keyfi artırabilirsiniz. Balkonlara konulacak koltuk ve masa sandalyeler ne kadar önemli ise balkona konulacak süslerde bir o kadar önemlidir. Balkonunuza, balkon duvar süslemeleri alarak takabilir ve ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Genelde balkon duvar süslemelerinde led ışıkları olan aksesuarlar tercih edilir. Balkon demirine takılan süsler göz alıcı gözüktüğünden hem dışarıdan hem içeriden balkonun güzel görünmesine sebep olur.

About iga

Check Also

Kapalı Balkon Dizaynı

Bu yazımızda sizlere sunacağımız kapalı balkon dizaynı tavsiyeleriyle beraber balkon keyiflerinizin daha uzun soluklu olmasını amaçlıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.