Home / Balkon Dekorasyon / Balkon Dekorasyonu İçin Şelale Yapımı

Balkon Dekorasyonu İçin Şelale Yapımı

Balkonunuza El Yapımı Bir Şelale Yapın ve Balkonunuzda Huzuru Yakalayın: Balkon Dekorasyonu İçin Şelale Yapımı!

Balkon dekorasyonunda çok önemli bir yeri olan el yapımı şelaleler, size adeta huzuru getirecek. Suyun insanlar üzerindeki rahatlatıcı etkisi herkesçe bilinmektedir. Hatta su sesi, terapi amaçlı bile kullanılmıştır. Biz de balkonlarınıza bu terapiyi getiriyoruz!

Balkonunuzu dekore etmeye karar verirsiniz ama birçok farklı fikir arasında sıkışır, uygulayacağınıza bir türlü karar veremezsiniz. Diğer detaylar sizin tercihinizde ama bize sorarsanız balkonunuzda kendinizin yapmış olduğu bir şelale, olmazsa olmazınız olsun!

Balkon Şelalesi İçin Yapılması Gerekenler

Farklı yapıdaki birbirinden güzel taşlardan temin edip şelalenizin yapımında bu taşları kullanabilirsiniz. Bu taşlar genel olarak ya süngerimsi bir yapıda ya da volkanik bir yapıda olmaktadır. Sert taşlar kullanırsanız sürekli su ile temas halinde olacağından bir süre sonra taşlar aşınır ve keskinleşir. Ne demiş atalarımız; Kayayı delen, suyun şiddeti değil sürekliliğidir!

Doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız pürüzsüz ve kusursuz gibi görünen taşlardan ziyade kayaları andıran, girintili çıkıntılı, köşeli taşlardan tercih edebilirsiniz.

Balkon Şelalesi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıpkı ev dekore eder gibi balkonunuz için şelale yaparken de balkonunuzun rengi ve tarzı ile uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz. Balkon ile şelalenin birbirinden bağımsız durmaması için bu kriter çok önemlidir.

Balkon şelalesi yapılırken daha önce de değindiğimiz gibi doğal taşlar tercih edilmektedir. Balkon şelaleleri genellikle merdiven gibi kat kat yapılmaktadır. Tabii ki bu yapılar, akan suyun yapay bir zemine döküleceği şekilde dizayn edilmektedir. Böylece sanki balkonda değil de tabiatın içinde oturuyormuş hissini yaşarsınız. Süslemek amaçlı olarak şelalenizde su bitkileri, hatta akvaryum süsleri bile kullanabilirsiniz.

About iga

Check Also

Kapalı Balkon Dizaynı

Bu yazımızda sizlere sunacağımız kapalı balkon dizaynı tavsiyeleriyle beraber balkon keyiflerinizin daha uzun soluklu olmasını amaçlıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.