Home / Balkon Dekorasyon / Düşük Bütçeli Balkon Dekorasyonu

Düşük Bütçeli Balkon Dekorasyonu

Balkon, her ne kadar bir evin dış dünyaya açılan kapısı olsa da; ne yazık ki pek çok evde pencerelerle kapatılır ve hatta bazen bir depo olarak kullanılır. Yani bir şekilde dairenin kullanılmayan alanı olmakla kalır. Oysa düşük bir bütçe, biraz hayal gücü ve biraz çiçek ile balkonunuzu evin en keyifli alanı haline getirebilirsiniz. Bu yazımızda, balkonunda ufak dokunuşlar ile büyük farklar yaratmak isteyenler için, düşük bütçeli balkon dekorasyonu fikirlerini derledik.

Meyve – Sebze Kasalarını Kullanın

Kendin yap (DIY) projeleri arasında en popüler olanlardan biri; sebze ve meyve kasaları kullanılarak yapılan oturma alanlarıdır. Balkon mobilyalarının yüksek fiyatları canınızı sıkıyorsa bir kendin yap projesi ile balkonunuzda yeni bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Paletleri istediğiniz renkte boyayıp üstüne arzu ettiğiniz renkte minderler yerleştirerek de yepyeni bir balkon görünümüne kavuşabilirsiniz.

Ahşap Zemin Kaplamalar

Dış mekanlarda ve havuz kenarlarında kullanılan ahşap zemin kaplamalarını, balkonunuza dahil ederek onu ferah bir bahçeye dönüştürebilirsiniz.

Tığ İşi Puflar

İplikler ile tığ işleri yapmaktan hoşlanıyorsanız balkonunuza da tığ işi puflar ilave edebilirsiniz. Bu puflar; balkonda kitap okumak, arkadaşlarınızı ağırlamak veya keyifli bir kahvaltı yapmak istediğinizde balkonda dekoratif ve ekonomik bir seçenek sunacak.

Askıda Saksılar

Balkonda yenilik oluşturmanın en kestirme yolu, ona biraz yeşillik ve çiçek eklemektir. Çiçekler, balkona neşe katar. Büyük saksılar için her zaman yeterli alana sahip olmayabilirsiniz. Onun yerine, balkon tavanlarına monte edeceğiniz kancalara saksılar asmayı da düşünebilirsiniz.

Aydınlatma Çözümleri

Balkonunuz için şık bir avize aradınız fakat fiyatlar gözünüzü mü korkuttu? Birbirine bağlanan ampuller ile hazırlayacağınız sarmaşık şeklinde bir aydınlatma, balkonda rahat ve romantik bir atmosfer yaratmanın harika bir yoludur!

Şişe Meşaleler

Balkonunuzu aydınlatmak için tek yol ampuller değildir. Masanın üzerine konumlandırabileceğiniz ve kendi elleriniz ile yapabileceğiniz şişe meşaleler ile balkonda şık bir efekt yaratabilirsiniz.

About iga

Check Also

Kapalı Balkon Dizaynı

Bu yazımızda sizlere sunacağımız kapalı balkon dizaynı tavsiyeleriyle beraber balkon keyiflerinizin daha uzun soluklu olmasını amaçlıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.