Home / Balkon Dekorasyon / Balkon Duvarı Dekorasyon Fikirleri

Balkon Duvarı Dekorasyon Fikirleri

Şehir yaşamının içerisinde bir balkon şansına sahipseniz balkon sizden, fikirler bizden: Balkon Duvarı Dekorasyon Fikirleri! Balkonunuzu zevkinize göre tekrar dekore ederek istediğiniz zaman oturabileceğiniz, daha yaşanabilir bir alana çevirmeniz mümkün olacaktır. Böylece bunaldığınız zaman kaçabileceğiniz, hafta sonları keyifle oturabileceğiniz yeni bir yeriniz olacak demektir. Balkon dekorasyonu fikirleri gözetildiğinde öncelikle balkon duvarı ile işe koyulabilirsiniz. Duvar rengini seçtiyseniz sıra geldi o boyaları kullanmaya…

Balkon Boyama

Öncelikle boya yapacağımız alanı boşaltmamız gerekmekte. Daha sonra yer zeminin zarar görmemesi adına zemini koruyucu naylon bir örtü ile örtmeniz gerekecektir.  İlaveten varsa pencere pervazları, kapı kenarları gibi boyanın bulaşmasını istemediğiniz yerlere maskeleme bandı uygulayabilirsiniz.

Boyama işlemine tavandan başlayabilirsiniz. Tavana iki kat boya uyguladıktan sonra duvar boyama işlemine geçebilirsiniz. Duvarların istediğiniz gibi olabilmesi adına iki kat boya yapmanızı tavsiye ediyoruz. Balkon duvarlarınızı boyadıktan sonra sıra geldi duvarlarınızı arzu ettiğiniz gibi dekore etmeye.

Balkonunuzu şenlendirecek pratik çözümler arasında; yeşillik ve bol miktarda canlı çiçek kullanarak balkonunuz, daha hoş bir görünüme kavuşur. Canlı çiçek kullanmak, ferahlık açısından da çok faydalıdır.

Eğer balkonunuz çok geniş bir alana sahip değilse çiçeklerinizi duvarınıza konumlandırabilirsiniz. Bunun için dekoratif raflardan yararlanabileceğiniz gibi her bir saksıyı duvara monte edebilirsiniz. Bazen doğrudan balkonunuzun duvar ölçülerine uygun bir raf bulamayabilirsiniz ya da dekoratif açıdan bulduğunuz rafları beğenmeyebilirsiniz. O zaman marangozunuz size istediğiniz gibi bir çiçeklik yapmak konusunda yardımcı olacaktır.

Tercih edeceğiniz çiçekler de kullanacağınız raflar için önemli olacaktır. Eğer küçük bir alanınız var ise negatif enerjiyi ortamdan alıp götüren dekoratif kaktüslerden faydalanabilirsiniz.

Alternatif Öneriler

Eğer eviniz çok küçük ise ve kendinize ait bir çalışma alanına sahip değilseniz kapalı balkonunuzu çalışma odası olarak dekore etmek isteyebilirsiniz. Bunun için duvara kitaplarınızı döşeyebileceğiniz raflar monte edebilir ve altına çalışma masanızı koyabilirsiniz.

About iga

Check Also

Kapalı Balkon Dizaynı

Bu yazımızda sizlere sunacağımız kapalı balkon dizaynı tavsiyeleriyle beraber balkon keyiflerinizin daha uzun soluklu olmasını amaçlıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.