Home / Balkon Dekorasyon / Balkon Şenlendiren Dekorasyon Fikirleri

Balkon Şenlendiren Dekorasyon Fikirleri

Balkon şenlendiren dekorasyon fikirleri, özellikle pandemi döneminde insanların en büyük ihtiyaçlarından birisi haline gelmiştir. Bu yazımızda, içinde bulunduğumuz o sıkıntılı dönemde önemini tekrar hatırladığı balkonunu dekore etmek isteyenler için bazı ipuçları derledik. Burada amaç, ülkemizde balkonların genellikle küçük tasarlandığını göz önünde bulundurarak mümkün olan en kullanışlı balkon dekorasyonunu gerçekleştirmek ve bu işlemden mümkün olduğunca az maliyetle çıkmak.

Açılır – kapanır cam ile kapatılan balkonlarda ısıtma problemi çözüldüğü takdirde kışın da kullanılabilir hale gelmesi sağlanabilir. Öte yandan balkonlarda kullanılan koltuklar daha açık renk tonlarında tercih edilirken, genellikle balkon fayansı ve demirleri de büyük önem taşımakta. Bitkilerle güzel bir görünüm elde edebileceğiniz gibi, balkonlarda sehpa ve koltuk tercihleri de önemlidir.

Alanı Etkili Kullanın

Balkonların en büyük problemlerinden biri, küçük olmasıdır. Alan doğru kullanılmadığı takdirde içinize sinmeyecek bir balkon ortaya çıkabilir. Balkonlarınızda kullanacağınız koltuk gibi eşyaları, balkonunuzu daraltmayacak en uygun yere yerleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca, güzel bitkilerle süslediğiniz balkonlarınızı birbirinden etkili ışıklandırma modelleriyle aydınlatabilirsiniz.

Ahşap Ürünler

Evinizin neresini dekore ediyor olursanız olun, ahşap ürünler her zaman farkını ortaya koymuştur. Balkonlarınızda da ahşap sandalye ve saksılar kullanmanız, aynı etkiyi almanızı sağlayacaktır. Üstelik saksılarınızı da ışıklandırarak balkonunuza farklı bir atmosfer katabilir, konuklarınızı etkileyebilirsiniz.

Gri Tonlarını Kullanın

Gri, 2022 yılının dekorasyon modellerinde de yine trend renkler arasında yerini almıştır. Fayans ve balkon demirliklerinde grinin tonlarını tercih etmek, balkonunuza farklı bir hava katacaktır.

Konfor Alanınıza Göre Tercihler Yapın

Balkon dekorasyonlarında insanlar genellikle konuklarına göre model belirlerler ama dekorasyonda öncelik, sizin ne istediğinizde olmalıdır. Kendinizle baş başa kaldığınızda ya da ailenizle hoş bir vakit geçirmek istediğinizde, sizin ve ailenizin rahat edeceği bir balkonunuzun olması, size büyük bir konfor alanı kazandıracaktır.

About iga

Check Also

Kapalı Balkon Dizaynı

Bu yazımızda sizlere sunacağımız kapalı balkon dizaynı tavsiyeleriyle beraber balkon keyiflerinizin daha uzun soluklu olmasını amaçlıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.