Home / Balkon Dekorasyon / Balkon Duvarı Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Balkon Duvarı Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Şehir hayatı yaşıyorsanız ve evinizin bir balkonu varsa kendinizi şanslı saymalısınız. Balkonunuzu zevkinize göre yeniden dekore ederek arzu ettiğiniz vakit oturabileceğiniz, daha yaşanabilir bir alana çevirmeniz mümkün olacaktır. Böylelikle bunaldığınız zaman kaçabileceğiniz, hafta sonları keyifle oturabileceğiniz yeni bir alanınız olacaktır. Bu yazımızda, evin en önemli kısımlarından biri olan balkonun duvarı için bazı ipuçları veriyoruz: Balkon Duvarı Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Balkon dekorasyonu fikirleri göz önüne alındığında öncelikle balkon duvarı dekorasyonu ile işe başlayabilirsiniz. Duvar rengine karar verdikten sonra sıra geldi boyama işlemine!

Balkon Boyama

İlk adım olarak, boyayacağınız alanı boşaltmakla işe başlayabilirsiniz. Daha sonra yer zeminin zarar görmemesi adına zemine, koruyucu naylon bir örtü sermeniz gerekecektir. İlaveten varsa pencere pervazları, kapı kenarları gibi boyanın bulaşmasını istemediğiniz yerlere maskeleme bandı uygulayabilirsiniz.

Gerekli önlemleri aldıktan sonra boyama işlemine tavan ile başlayabilirsiniz. İki kat tavan boyası uyguladıktan sonra duvar boyama işlemine geçiş yapabilirsiniz. Duvarların istediğiniz görünümde olabilmesi için iki kat boya yapmanızı öneririz. Balkon duvarlarınızı boyadıktan sonra sıra geldi duvarlarınızı arzu ettiğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Alternatif Tavsiyeler

Eğer çok küçük bir eve sahipseniz ve kendinize ait bir çalışma alanınız yok ise kapalı vaziyette olan balkonunuzu çalışma odası olarak dekore etmek isteyebilirsiniz. Bunun için duvara kitaplarınızı konumlandırabileceğiniz raflar monte edebilir ve altına çalışma masanızı yerleştirebilirsiniz.

About iga

Check Also

Kapalı Balkon Dizaynı

Bu yazımızda sizlere sunacağımız kapalı balkon dizaynı tavsiyeleriyle beraber balkon keyiflerinizin daha uzun soluklu olmasını amaçlıyoruz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.