Home / Balkon Dekorasyon / Kapalı Balkon Dizaynı

Kapalı Balkon Dizaynı

Bu yazımızda sizlere sunacağımız kapalı balkon dizaynı tavsiyeleriyle beraber balkon keyiflerinizin daha uzun soluklu olmasını amaçlıyoruz. Yaz mevsiminin sıcak günlerinde balkon ya da teraslarda oturmak hepimizin vazgeçilmez keyifleri arasında yer alır. Sıcak günlerde keyifli bir hale gelen balkon sefası, havaların soğumasıyla beraber zorlu bir sürece dönüşür. Soğuk havalarda balkonlar kullanılmaz ve insanlar kış mevsiminde, balkon yokmuş gibi yaşamlarını sürdürürler.

Kapalı balkonlar daha samimi bir alan sunduğu için daha işlevseldir. Kar yağarken veya yağmur yaparken keyifli bir şekilde oturmaya imkan verir. Ayrıca kapalı balkonlar, kir probleminin de önüne geçer. Her an sokakla iç içe olan balkonlar kolaylıkla kirlenir. Kapalı balkonlarda böyle bir problemle karşılaşılmadığı için daha kullanışlıdır.

Siyah Cam Balkonlar

Siyah cam balkonlar özellikle mahremiyetini korumak isteyen insanlar için ideal bir öneri olacaktır. Bu camlardan dışarısı net bir şekilde görülebilecek ve cam yokmuş havası verecektir fakat siyah cam olduğu için balkonun içi gözükmeyecektir. Böylece hem balkonda oturabilir hem de istediğiniz gibi rahat olabilirsiniz.

Estetik Görünüm için Köşeli Balkonlar

Köşeli balkonlarda da cam balkon oluşturmak mümkündür. Camları köşeyi dönecek bir şekilde yaptırabilir ve bütün balkonu cam içerisine dahil edebilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında zarif ve şık bir balkon duruşu elde etmenize katkı sağlayacaktır.

Desenli Camlar

Sıradanlığı istemeyen ve farklı bir görünüm tercih eden kişiler desenli camlarla şık bir görünüm elde edebilirler. Süslü bir görünüm isteyen kişiler için çiçek desenli camlar bulunurken, daha modern görünüm için zikzak desenler yer almaktadır. Çapraz kesimli camlarla beraber hem dışarıdaki görüntü engellenmez hem de modern bir görünüm kazanılır.

Alttan Isıtmalı Balkon

Kapalı balkonunuzda konforu en üst düzeyde tutmak istiyorsanız zemininizi yaptırırken alttan ısıtma sistemi döşetebilirsiniz. Bu yöntemle beraber balkonunuzun her zaman sıcak kalmasını sağlayabilirsiniz. Balkon camını tekrardan yaptırırken zemini de yeniden tasarlatabilir ve basit bir sistem kullanabilirsiniz. Bu sistem ile beraber balkonun sıcak bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. En soğuk günlerde bile balkon keyfi yaşayabilirsiniz.

About iga

Check Also

Balkon Dizaynı Nasıl Yapılır

Bugün, konu hakkında kafasında soru işaretleri olanlar için aydınlatıcı bir yazı hazırladık: Balkon Dizaynı Nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.