Home / Balkon Dekorasyon / Camsız Balkon Kapatma Fikirleri

Camsız Balkon Kapatma Fikirleri

Bu yazıda size sunacağımız camsız balkon kapatma fikirleri sayesinde balkonunuzun daha modern bir şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Balkon kapatma söz konusu olduğunda akla ilk olarak pimapen ve cam gelmektedir. Özellikle bu iki yöntem de uzun süreli bir kullanım sağladığı için tercih edilmektedir fakat balkonunuzu kapatmak için sadece bu iki yöntemi kullanmak zorunda değilsiniz.

Camsız balkon kapatma fikirleri hem daha ekonomik hem de daha kısa sürede uygulanabilme avantajı sağlar. Balkonunuzu da küçük bir oda gibi kullanmak istiyor ya da zaman zaman kapatmak istiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz.

Camsız Balkon Kapatma Yöntemleri

Balkonunuzu kapatmak için cam kullanmak zorunda kalmadan birçok farklı yöntemi de tercih edebilirsiniz. Balkonunuzu da farklı bir alan olarak değerlendirmek istiyorsanız sizlere de ilham verecek balkon kapatma fikirlerini göz önünde bulundurabilirsiniz.

Ahşap Profil

Hem daha estetik bir görünüm elde etmek hem de cam kullanmadan balkon kapatmak istiyorsanız ahşap profillerden yararlanabilirsiniz ama ahşap profil seçerken yağmura ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı ve kaliteli bir malzemeden üretilmiş olan profilleri tercih etmelisiniz.

Branda

Renkli, desenli ya da sade branda modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Balkonunuza güneşin gelmesi ve yağmuru engellemek için en ekonomik ve en kolay yöntemlerden biri de branda ile balkon kapatma yöntemidir. Bahçe havası oluşturacak desenlere sahip olan brandalar sayesinde dekoratif olarak da balkonunuza estetik bir dokunuş yapabilirsiniz.

Şeffaf brandalar da yine balkon kapatma için en fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Kaliteli ve dayanıklı bir şeffaf branda ile balkonu istediğiniz şekilde kapatabilirsiniz.

Tente

Cam olmadan balkon kapatma için tente çoğu zaman tercih edilmektedir. Tente ile balkon kapatma yönteminde yine cam ve pimapen uygulamalarına göre biraz daha ekonomik bir yöntemdir. Üstelik binanızın dışı ile de uyum içerisinde olacak olan birçok farklı tente modelini de inceleyerek tercih edebilirsiniz. Uygun maliyet ile daha estetik ve kullanışlı bir balkon alanı oluşturmak için tente tercihleriniz arasında mutlaka yer almalıdır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yöntemler dışında perdeler, naylon kaplamalar ya da çeşitli plastik plakalar da camsız balkon kapatma yöntemine alternatif olarak tercih edilecek diğer tekniklerdir.

En Ucuz Balkon Kapatma Yöntemleri

Balkonunuzu kapatmak istiyor lakin bunu oldukça ucuza yapmak istiyorsanız en ucuz balkon kapatma tekniklerini incelemelisiniz.

Branda kullanmak hem daha portatif hem de daha ekonomik bir balkon kapatma yöntemidir. Üstelik brandalar arasından balkon dekorasyonunuz ile de uyumlu olacak şekilde renk ve desen tercih etme özgürlüğüne sahip olabilirsiniz.

Açılır kapanır tente çeşitleri de yine camsız balkon kapatma fikirleri arasında en çok kullanılan ürünlerdendir. Renkli ya da sade bir tente modelini balkonunun büyüklüğüne uygun olacak şekilde yerleştirebilirsiniz. Üstelik açılır kapanır tente modelleri de kullanım açısından büyük kolaylık sumaktadır. Dilediğiniz zaman açıp kapatarak balkonunuzu iki türlü şekilde de kullanabilirsiniz.

Gölgelikler, özelikle yaz ve ilkbahar mevsimleri için üstün konfor sunan bir diğer yöntemdir fakat kış mevsiminde de balkonunuzu kapalı tutmak istiyorsanız daha kalın yapıdaki gölgelik modellerini tercih edebilirsiniz.

Balkon kapatma teknikleri arasından tercih yaparken yaşadığınız bölgenin mevsim şartlarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Eğer sıklıkla yağmur yağıyorsa suya karşı dayanıklı malzemeleri seçmelisiniz. Aynı şekilde sıcaklığı yüksek olan bir bölgede yaşıyor ve gölge alanı oluşturmak için balkonu kapatmak istiyorsanız buna uygun malzemeleri tercih ederek balkonunu kapatabilirsiniz. Camsız balkon kapatma fikirleriyle daha düşük maliyetli ve daha estetik bir şekilde balkonunuzu kapatabilirsiniz.

About iga

Check Also

Balkon Dizaynı Nasıl Yapılır

Bugün, konu hakkında kafasında soru işaretleri olanlar için aydınlatıcı bir yazı hazırladık: Balkon Dizaynı Nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.