Home / Balkon Dekorasyon / Küçük Balkon Mobilyaları

Küçük Balkon Mobilyaları

Küçük Balkon Mobilyaları sayesinde sizler de balkonunuzu daha keyifli zaman geçirebileceğiniz alanlara dönüştürebilirsiniz. Havaların ısınması ile beraber artık balkonlarda da daha uzun vakitler geçirmek isteyebilirsiniz. Özellikle küçük bir balkonunuz var ise doğru mobilyaları tercih ederek sizler de daha kullanışlı ve estetik bir balkon oluşturabilirsiniz. Peki, küçük balkon mobilyaları tercihlerinde nelere dikkat etmelisiniz? Balkon dekorasyonu yaparken merak ettiğiniz tüm noktalara sizler için hazırladığımız bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Küçük Balkon Dekorasyonu

Balkonunuz küçükse doğru teknikler ile daha kullanışlı bir alan haline getirebilirsiniz. Öncelikli olarak işe balkonu düzenlenmekten başlamanız gerekir. Eğer kullanmadığınız birkaç parça eşyanızı balkonunuza yerleştirmiş iseniz boş bir alan elde etmek için balkonunuzu boşaltarak temizlemekle işe başlayabilirsiniz. Temizlik işlemi bittikten sonra küçük balkon dekorasyonu oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Çiçekleri Kullanın

Balkonunuzun daha gösterişli ve daha çekici bir görünüme sahip olabilmesi için çiçekler ile çok şık bir alan oluşturabilirsiniz. Yeşil bir balkon için balkon demirlerine asılarak kullanılan çiçeklikler en uygun tercihlerden biri olacaktır fakat rengarenk çiçeklerinizin solmaması için onlara güneşlik de yaparak korumak için gölgelik de kullanabilirsiniz.

Balkon duvarlarını da değerlendirmek istiyorsanız duvar saksılarından faydalanabilirsiniz. Duvar saksıları içerisine ekeceğiniz sarmaşıklar ile dilediğiniz gibi yemyeşil bir balkon dizaynı hazırlayabilirsiniz.

Zemin İçin Kilimleri Tercih Etmelisiniz

Balkonunuzda keyif yaparken orayı küçük bir oda gibi kullanmak ve daha samimi bir alan meydana getirmek için küçük ve ince balkon kilimlerini kullanabilirsiniz. Rengarenk ve stilinizi yansıtacağınız küçük bir kilim ile küçük balkona bir oda havası kazandırabilirsiniz.

Mobilya Tercihlerinizde Minimal Modellere Yönelin

Balkon mobilyaları normal ev mobilyalarından biraz daha farklı şekilde üretilmektedir fakat hem güneşe hem de yağmura dayanıklı balkon mobilyası seçerken aynı zamanda tasarım olarak da küçük yapıdaki modellere yönelmelisiniz. Eğer balkon dekorasyonu için masa ve sandalye kullanmak niyetindeyseniz küçük ve daha minimal modellere yönelebilirsiniz.

Ayrıca küçük balkonlar için köşe takımları da yine daha konforlu bir kullanım sunan mobilyalardandır. Öte yandan kendiniz de ahşap paletlerden balkonun ölçüsüne uygun oldukça şık bir köşe de tasarlayabilirsiniz.

Köşe Raflarını Kullanın

Küçük balkon dekorasyonunda zemini çok fazla eşya ile doldurursanız hareket alanınız daralacaktır. Bunun için de mümkün mertebe duvarları ve balkon demirlerini aksesuarlarınızı yerleştirmek için daha işlevsel bir şekilde kullanabilirsiniz. Asılabilir köşe rafları ile balkonunuzu süslemek de güzel bir yöntemdir. Daha şık ve daha çekici bir dekorasyon tarzı oluştururken aynı zamanda sevdiğiniz çiçekleri veya mumları da bu köşe raflarında sergileyebilirsiniz.

Romantik Aydınlatmaları Kullanın

Balkon demirlerini kaplayacağınız küçük aydınlatmalar ya da mumlar özellikle akşam saatlerinde balkonunuzu daha şık ve romantik bir görünüme kavuşturacaktır. Küçük bir balkon masanız varsa mumları kullanarak masanızı süsleyebilirsiniz. Ayrıca yerleri de ahşap bir zemin ile kaplayarak, zeminde daha çekici ve sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvarlara da asabileceğiniz minik aydınlatmalar ile yaz akşamları balkonunuzda keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Korkuluk Raflarını Kullanın

Balkon demirlerine asarak kullanabileceğiniz korkuluk rafları küçük balkonlar için ideal çözüm yollarından biridir. Hem balkonunuzu daha şık gösterecek hem de size alandan tasarruf ettirecek olan korkuluk rafları ile istediğiniz dekorasyon stili oluşturabilirsiniz.

Küçük balkon mobilyaları tercihlerinizde her zaman kullanışlı ve size yer açacak büyüklükte olan modelleri tercih etmelisiniz. Konforlu bir alan meydana getirmek balkon keyfiniz için en önemli unsurlardan biridir. Severek kullanacağınız balkon mobilyaları tercihlerinizde yıkanabilir kılıflı minderlerden yana seçiminizi yaparak daha konforlu ürünleri balkonunuza kazandırabilirsiniz.

About iga

Check Also

Balkon Dizaynı Nasıl Yapılır

Bugün, konu hakkında kafasında soru işaretleri olanlar için aydınlatıcı bir yazı hazırladık: Balkon Dizaynı Nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.